اخبار
اولین دستگاه رادیولوژی دیجیتال مرکز آموزشی - درمانی قدس قزوین نصب و راه اندازی شد

1396/6/7 سه‌شنبه


خبر، رمضان شهسواری
اولین دستگاه رادیولوژی دیجیتال مرکز آموزشی - درمانی قدس قزوین نصب و راه اندازی شد
به منظور تکمیل تجهیزات پزشکی بخش تصویربرداری مرکز آموزشی - درمانی قدس قزوین، یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال با ارزشی بالغ بر 4 میلیارد ریال توسط اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، خریداری و تحویل این مرکز شد.
عزّت السّادات فخّار، کارشناس رادیولوژی مرکز آموزشی - درمانی قدس قزوین، درباره این دستگاه، اظهار کرد: از مزایای دستگاه رادیولوژی دیجیتال نسبت به دستگاه رادیولوژی آنالوگ این است که ثبت تصاویری با کیفیت بالاتر و از نظر مهندسی پزشکی این مزیت با استفاده از پرتودهی کمتر، استفاده از سیستم های ارتباطی و حذف سیستم ظهور و ثبوت و تاریک خانه ها ایجاد می شود.
این کارشناس گفت که استفاده از این نوع رادیولوژی در مراکز تشخیصی و درمانی، علاوه بر افزایش کیفیت تصویربرداری و تأثیر گذاری در روند تشخیص، سبب صرفه جویی در زمان، افزایش حجم و کیفیت در بایگانی پرونده های الکترونیکی و عدم نیاز به تکرار تصاویر مات می شود.
فخّار با اشاره به اینکه با استفاده از این دستگاه، امنیت بیشتری برای اطفال از نظر میزان اشعه دریافتی ایجاد خواهد شد؛ گفت: قابلیت استفاده از سیستم های تشخیص خودکار نیز در این دستگاه منظور شده است.
 
 
امتیاز دهی