اخبار
آمبولانس ویژه نوزادان و کودکان، در مرکز آموزشی - درمانی کوثر قزوین استقرار می یابد

1396/10/23 شنبه

خبر، الهام حاجی رفیعی.

آمبولانس ویژه نوزادان و کودکان، در مرکز آموزشی - درمانی کوثر قزوین استقرار می یابد

یک دستگاه آمبولانس با ویژگی های تخصصی برای حفظ سلامت نوزادان و کودکان و انتقال ایمن آنان بین مراکز درمانی، در مرکز آموزشی - درمانی کوثر قزوین استقرار می یابد.

این موضوع را دکتر مسعود رضایی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نشست کمیته نظام مراقبت مرگ کودکان یک تا 59 ماهه، در رابطه با اهمیت حفظ سلامت نوزادان و کودکان به عنوان یکی از راهبردهای مهم نظام سلامت، بیان کرد و گفت : اعزام ایمن و علمی نوزادان از سایر مراکز درمانی استان به مراکز آموزشی - درمانی قدس و کوثر و یا اعزام به بیمارستان های خارج استان، نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت آنان و کاهش میزان آسیب های جدی به این گروه از بیماران دارد.

دکتر رضایی تاکید کرد که به همین منظور لازم است یک دستگاه آمبولانس ویژه انتقال نوزادان در مرکز آموزشی - درمانی کوثر مستقر شود تا هر گونه جابجایی نوزادان و کودکان نیازمند خدمات تشخیصی درمانی، به صورتی کاملا ایمن و توسط این آمبولانس ویژه انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ضمن تأکید بر لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی احیا کودکان برای کارکنان مرکز فوریت های پزشکی و سایر کادر درمان استان، تصریح کرد: اعزام نوزادان با آمبولانس ویژه، باید با همراهی تیم درمانگر دارای مهارت و دانش کافی و دارای سابقه کار در بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) باشد.

گفتنی است، نشست کمیته نظام مراقبت مرگ کودکان یک تا 59 ماهه، هر شش ماه یکبار با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی(اورژانس)، مدیران معاونت درمان، رییس بخش اورژانس و مدیر پرستاری مرکز آموزشی - درمانی قدس در معاونت درمان دانشگاه برگزار می شود و در آن تعداد و علل مرگ های داخل بیمارستانی نوزادان و کودکان و راهکارهای مورد نیاز برای به حداقل رساندن آسیب های این گروه سنی از بیماران مورد بررسی قرار می گیرد.

 
امتیاز دهی