تازه علمی
ترس از ویروس کرونا، موجب مراجعه نکردن برخی بیماران نیازمند درمان شده است علائم دیگر بیماری ها را جدی بگیریم

دکتر مهدیس اصفهانی، متخصص گوش و حلق و بینی مرکز آموزشی و درمانی قدس قزوین در خصوص مراجعه نکردن بیمارن به مراکز درمانی گفت: مشکلی که در دوران یک ساله پاندمی ویروس کرونا به فرا‌وانی مشاهده شده است، بروز شدت و وخامت بیماری های زمینه ای است که در راس آن ها گسترش سرطان هاست.

وی اذعان کرد: متاسفانه به علت ترس بیماران از مراجعه به مراکز درمانی، شاهد پیشرفت سرطان های گسترده و وسیع و متاستازهای پس از آن و البته غیرقابل جراحی شدن از این نوع موارد شده ایم.

این پزشک متخصص گفت: ضمن اینکه لازم است که از حضور غیرضروری در مراکز درمانی اجتناب شود؛ در عین حال، پرهیز از به تعویق انداختن مراجعه به موقع به پزشک در صورت بروز علایم خطر بیماری های مهم را جدی بگیرید.

دکتر اصفهانی توصیه کرد که در حوزه گوش و حلق و بینی، خشونت صدا، توده های گردنی، زخم های مزمن پوستی، زخم های حفره دهان را جدی بگیرید و قبل از حاد شدن بیماری به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه کنید.

به گفته این متخصص، نکته دیگر اینکه در صورت ضرورت و مراجعه به مراکز درمانی و مطب ها از همراه بردن سایر اعضای خانواده خودداری شود؛ زیرا همراهان باعث ازدحام بی مورد می شوند و عامل انتقال و گسترش بیماری خواهند شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر