• time : 5:14:33
  • Date : Tue Oct 12, 2021
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:
بیشترین آمار فوتی های كرونا، مربوط به افرادی است كه تزریق واكسن را جدی نگرفته اند

در نود و پنجمین نشست ستاد استانی مقابله با کرونا، با موضوع پیگیری طرح مدیریت هوشمند مقابله با این بیماری، دکتر پیمان نامدار، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: بیشترین آمار فوتی در روزهای گذشته، افرادی هستند که تزریق واکسن را جدی نگرفته و آن را به تعویق انداخته اند.

دکتر نامدار با اشاره به میزان افراد فوت شده مبتلا به کرونا در هفته گذشته، گفت: متاسفانه در هفته گذشته، ۴۱ هم استانی را از دست داده ایم و بنابر آمار و گزارش های دریافت شده، پیش بینی می کنیم این رقم در پایان این هفته، به نصف برسد.

این مقام مسؤول ضمن قدردانی از رسانه هایی که در امر واکسیناسیون، دانشگاه را همراهی کرده اند، افزود: از رسانه ملی و همه رسانه ها می خواهیم که این موضوع را برای مردم، بیش از پیش، تبیین کنند که تزریق واکسن، می تواند از بسیاری از مرگ و میرهای ناشی از کرونا جلوگیری کند.

وی در خصوص تزریق دوز سوم واکسن هم گفت: دوز اطمینان دهنده، برای اثر گذاری بیشتر، به بیماران خاص و کادر بهداشت و درمان تزریق خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد که در روز گذشته، موفق شدیم ۳۰هزار دوز واکسن تزریق کنیم، که رکوردی جدید است و با این تزریق، پوشش کامل واکسیناسیون در استان به ۳۴ درصد رسیده است و هیچ کمبودی در این خصوص در استان وجود ندارد.

واکسیناسیون دانش آموزان، نیازمند همکاری خانواده ها

وی خاطر نشان کرد که ۹۰ درصد معلمان استان، واکسن زده اند و در این موضوع، بالاتر از میانگین کشوری هستیم، اما باید همین هماهنگی برای تزریق واکسن دانش آموزان نیز صورت گیرد و از خانواده ها و مسؤولان مدارس خواست که به این موضوع به صورت ویژه توجه کنند.

دکتر نامدار  با اشاره به بیماری قارچ سیاه و شیوع آن در استان گفت: هم اکنون ۱۶ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در مرکز آموزشی و درمانی مستقل ولایت بستری هستند و تیم کامل درمانی به این بیماران ارائه خدمت می کنند و کمبود داروها نیز در این خصوص رفع شده است.

شایان ذکر است در  ادامه این نشست، نشست ویدئو کنفرانسی با مدیران وزارت کشور در خصوص آخرین هماهنگی های صورت گرفته برای اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در استان هایی که اجرای آزمایشی دارند، مانند قزوین، برگزار و در خصوص نقاط ضعف و قوّت احتمالی آن، بحث و تبادل نظر شد.

این نشست، روز ۱۸ مهر ۱۴۰۰ به ریاست جمالی پور، استاندار قزوین و اعضای ستاد استانی در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    V6.0.9.0